Back to Question Center
0

زیرنویس ها نرم افزارهای مخرب امنیتی - ؛ توضیح داده شده توسط Semalt Expert

1 answers:

فایل های فرمت رایج ترین نوع داده هایی هستند که ما امروزه استفاده می کنیم. تعداد زیادی وب سایت وجود دارد که این فایل ها در تعداد زیادی موجود است. برخی از انواع دیگر فایل ها عبارتند از متن، jpg، png و فایل های pdf. اعتقاد بر این است که همه این فایل ها حاوی هیچ ویروس نیستند، به این معنی که آنها به صورت اسکن شده و قابل فهم هستند. با این حال، برخی از هکرها ممکن است به شما این فایل ها را با تعداد زیادی ویروس و بدافزار متصل کنند. آنها از چنین سیستم هایی برای سرقت اطلاعات شخصی شما و انتقال پول از یک بانک به دیگر استفاده می کنند - web service hosting asp net. در ماه های اخیر، موارد زیادی گزارش شده است که مهاجمان فایل های پسوند و متن را به ایمیل تصادفی ایمیل فرستاده و سیستم های کامپیوتری بسیاری از افراد را کنترل می کنند.

Frank Abagnale، مدیر موفقیت مشتری Semalt ، تعریف می کند که چه نوع تروجان های زیرزمینی و چگونه از آن جلوگیری می کند.

فایل های زیرنویس

گرفتن ویروس ها از فایل های زیرنویس عجیب به کاربران کامپیوتر است. اکثر آنها حتی نمی دانند که سیستم هایشان توسط نرم افزارهای مخرب و ویروس تحت تاثیر قرار گرفته اند. درست است که فایل های زیرنویس هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند، آنها یک سری از خسارت را زمانی شروع می کنند که یک هکر بدون اجازه شما به کامپیوتر شما دسترسی پیدا کند.

یکی از رایج ترین انواع حملات از طریق پخش کننده های رسانه ای است. اگر پنجره های پاپ آپ را که از شما می خواهند فایل های رسانه ای را نصب یا دانلود کنید را می بینید، باید از خود دور شوید. پس از نصب، تمام فایل های زیرنویس شما از طریق پخش کننده های رسانه ای کار می کنند و می توانند دسترسی سیستم به هکرها را اعطا کنند. بد نیست بدانید که 25 نوع فایل های زیرنویس، از جمله فایل های پخش کننده رسانه ای، می تواند شما را ناراحت کند چون هکرها به اطلاعات شما از طریق این فایل ها دسترسی پیدا می کنند. بدترین حالت زمانی است که فایل های مورد اعتماد شما و نرم افزار آنتی ویروس باعث مشکلاتی برای رایانه شما می شود، عملکرد آن را کاهش می دهد و باعث می شود که بسیاری از مشکلات امنیتی رخ دهد..

چه کسی این را تحت تاثیر قرار می دهد؟

تا کنون، تعداد زیادی از بازیکنان رسانه کمتر شناخته شده وجود دارد که ممکن است به طور مستقیم یا غیرمستقیم روی رایانه شما تاثیر بگذارد. Checkpoint می گوید پاپ کورن، VLC، Stremio و Kodi معروف ترین بازیکنان ویدیو هستند که به چنین حملاتی آسیب پذیر هستند. اگر شما هر یک از این بازیکنان را دانلود کرده و نصب کنید، شانس وجود دارد که بر روی سیستم رایانه شما و فایل های زیرنویس شما تأثیر بگذارد. پس از آن، اسکن کل سیستم و نصب نرم افزار قدرتمند آنتی ویروس به هیچوجه کمک نمیکند. این عمدتا اتفاق می افتد زمانی که مردم سعی می کنند دستگاه های رایانه خود را به روز رسانی کنند.

چگونه کار حمله

هکرها با ارسال فایل های زیرنویس، فیلم ها، آهنگ های محبوب و دیگر بازیکنان رسانه از طریق ایمیل به سیستم های خود دسترسی پیدا می کنند و از شما می خواهند کدها را در جعبه های داده شده وارد کنید. هنگامی که این کد ها را وارد کنید، می توانید به راحتی به دستگاه های رایانه خود دسترسی پیدا کنید. آنها اغلب هنگام دسترسی به فایل های زیرنویس در تعداد زیادی از دستگاه های قربانیان دسترسی دارند. هکرها می توانند سیستم های مخفی را که می گویند هکرها می توانند بدافزار و ویروس ها را به سیستم های رایانه ای شما ارسال کنند، ارزشمند یا سوء استفاده نکنند. اغلب قربانیان فایل های رسانه ای مختلف را از منابع ناشناخته دانلود و نصب می کنند. این کار به واسطه دادن دستورات خاص یا نصب فایل های زیرنویس بالا در دستگاه های خاص انجام می شود. هنگامی که این فایل ها را اجرا می کنید، ممکن است اطلاعات حساس خود را از دست بدهید، زیرا این فایل ها به هکرها دسترسی به سیستم های رایانه ای شما را می دهد.

چگونه از تروجان زیرنویس جلوگیری کنیم؟

اگر می خواهید در اینترنت باقی بمانید، باید فقط بازیکنان رسانه را از وبسایت های مورد اعتماد دانلود و نصب کنید. شما می توانید بازیکنان خود را به روز کنید، اما قبل از آن مطمئن شوید که آنتی ویروس را اجرا کرده اید. Checkpoint گزارش داده است که پخش کننده های مختلف رسانه می توانند مشکلات رایج را به یک دستگاه کامپیوتری منجر شوند، بنابراین فقط باید از منابع معتبر و قانونی نصب و دانلود شوند. هنگام دانلود یک فایل زیرنویس باید مراقب باشید. شما نباید فایل هایی را که از وبسایت های مشکوک و پروفایل های اجتماعی دریافت می کنید دانلود کنید. همچنین مهم است که شما به زیرنویس های خودکار و پخش کننده های رسانه بستگی ندارید زیرا ممکن است فایل ها و موارد مخرب را به سیستم شما نصب کنند. در حالی که از Netflix و آمازون نخست مانند وب سایت های بزرگ استفاده می کنید، هیچ گونه خطر بدافزار وجود ندارد زیرا فایل های رسانه ای آنها به طور کامل اسکن شده و برای سیستم های کامپیوتری شما ذخیره می شود.

نتیجه گیری

هنگام نصب و یا دانلود فایل های اساسی زیرنویس ها، آنها درب ها را برای هکرها برای دسترسی به دستگاه های رایانه ای و گوشی های هوشمند باز می کنند. بنابراین، مهم است که فیلم ها، پخش کننده های رسانه ای و موارد دیگر خود را تنها زمانی حفظ کنید که اطمینان حاصل کنید که از منابع غیر قانونی آمده اید.

November 28, 2017