Back to Question Center
0

Semalt: تعریف بدافزار چیست؟

1 answers:

به گفته جولیا واشناوا، Semalt Senior Manager، مدیر بدافزار، بدافزار یک عنوان واحد برای طیف وسیعی از برنامه های خرابکار و مزاحم است. برای نامحدود و بدون توجه، با توجه به معرفی خود را بر روی کامپیوتر شما غالب است. کلاهبرداران از نرم افزارهای مخرب استفاده می کنند تا پول بیشتری از رکورد خود دریافت کنند و علاوه بر آن برای اجرای تقلب های هویت.

کدام یک از کانال ها بدافزار را بر روی رایانه خود می گیرند؟

نرم افزارهای مخرب معمولا در برنامه های رایگان یا برنامه های کاربردی رایگان که از وب دانلود می کنید، تحت پوشش قرار می گیرند. هنگام رفتن به یک سایت، شما می توانید پرواز کنید که نشان می دهد که آن را عفونت بر روی کامپیوتر شما کشف کرده است. شما می توانید یک آزمایش رایگان از یک اسکنر عفونت معرفی کنید یا یک پیغام آنلاین از رایانه خود را اجرا کنید - gratis web host php mysql.

شما از یک نفر که از طریق شبکه های آنلاین آگاه هستید، متن دریافت می کنید که عکس هایی از این فرد در وب وجود دارد، از جمله اتصال به این عکس ها. اگر روی اتصال ضربه بزنید، کامپیوتر شما با نرم افزارهای مخرب آلوده می شود.

مکانیسم کاری یک جنایتکار چیست؟

تأثیر استفاده معمول از برنامه های شما، نرم افزارهای مخرب استفاده معمولی از برنامه های خود را بر روی کامپیوتر شما تاثیر می گذارد. این باید در ساختارهای مختلف ممکن باشد:

  • هنگام رفتن به سایت بانک شما احتمال وجود دارد که شما می توانید به یک سایت جعلی هدایت شوید
  • در حالیکه با استفاده از بانكداری مبتنی بر وب كار می كنید، می توانید پرواز كنید، كه ناگهان درخواست شما را برای ارائه یك اعتبار خاص و امضای دیجیتالی می دهد.

استفاده از نرم افزارهای جاسوسی برای به دست آوردن داده ها

در حال مرور، نرم افزار جاسوسی اسناد را بر روی ذخیره سازی خود بررسی می کند، سایر نرم افزارهای جاسوسی را معرفی می کند، جایگزین صفحه فرود وب شما و غیره می شود. با بررسی بخش بیشتر فعالیت های خود، نرم افزارهای جاسوسی می توانند اطلاعات محرمانه خود را به جنایتکاران اسکن و ارسال کنند.

محافظت از کامپیوتر شما

هنگام انجام اقساط از طریق وب همیشه نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • همیشه مراقب باشید که آخرین به روز رسانی چارچوب کاری شما بر روی کامپیوتر شما معرفی شده است. همچنین سیستم عامل PC شما می تواند پیکربندی شود تا آخرین به روز رسانی های جدید را نصب کند و بلافاصله آنها را معرفی کند.
  • اطمینان حاصل کنید که سطح امنیتی برنامه مرورگرتان به اندازه کافی بالا است.
  • اگر اتفاق می افتد که از راه دور کار کنید، تضمین کنید که ارتباط امن است (به عنوان مثال، با استفاده از یک کلمه مخفی)

آگاه بودن

با وجود تلاش های صحیح ایمنی بر روی کامپیوتر شما، علاوه بر این ضروری است که هنگام استفاده از پول بانکداری اینترنتی و به ویژه هنگامی که با مبادلات خود را با دقت علامت گذاری می کنید توجه دقیق داشته باشید.

به عنوان مثال، ضروری است که همراه شما همراه باشید:

  • یک امضای دیجیتالی را در یک مبادله که شما در حال غلبه بر آن هستید یا برای خودتان خواسته اید اضافه کنید.
  • از علامت پیشرفته مناسب برای هر پرونده یا تبادل استفاده کنید.

همچنین هنگام استفاده از وب و ایمیل احتیاط کنید.

فقط سایت های قابل اعتماد را باز کنید و هیچ سوابق یا برنامه های کاربردی را از سایت های مبهم و یا ناامید کننده دانلود نکنید.

  • نادیده گرفتن هرزنامه و پیام های مشکوک.
  • USB خود را فقط به هر کامپیوتر متصل نکنید.
November 28, 2017