Back to Question Center
0

Semalt: چگونه از اسب تروا خلاص شویم

1 answers:

آنچه مردم به عنوان یک اسب تروا معرفی می کنند و یا به سادگی یک تروجان نرم افزارهای مخرب است، که وانمود می کند چیزی صادقانه برای فریب دادن کاربر به دانلود آن است. این می تواند به صورت یک پخشکننده رسانه ای، یک فایل متصل به یک ایمیل، یک صفحه وب یا یک برنامه کاربردی برای گوشی هوشمند باشد. کاربران ممکن است اطلاعات را کاملا قانع کننده، به اندازه کافی برای آنها برای باز کردن آن، که در نتیجه نصب نرم افزارهای مخرب. تروجان ها ممکن است به شکل یک پرونده باشند. آنها ممکن است به عنوان فایل های تصویری، اسناد اداری، فایل های صوتی یا بازی های آنلاین پوشیده شوند.

جولیا واشنووا، مدیر ارشد موفقیت در موفقیت مشتری Semalt ، می گوید که دو تمایز بین تروجان ها و ویروس ها یا کرم ها وجود دارد - строение мужского телa. برای مورد تروجان ها، آنها توانایی تکثیر خود یا گسترش به طور مستقل به عنوان ویروس ها و کرم ها نیست. دوم، توسعه دهندگان آنها را برای هدف مخرب در نظر می گیرند در حالی که ویروس ها و کرم ها به صورت تصادفی یا خوش خیم هستند.

چه تروجان ها انجام می دهند

همانگونه که در بالا ذکر شد، تروجان ها ممکن است اشکال مختلفی داشته باشند، و آنها دارای کد است که آنها را قادر به انجام هر کاری در کامپیوتر می کند. آنها برای شروع هر زمان که کاربر کامپیوتر را مجددا راه اندازی می شود راه اندازی می شوند. پس از نصب، یک ورودی پشتی به یک کاربر از راه دور، معمولا مجرمان اینترنتی، وارد سیستم می شود که به آنها کنترل کامپیوتر می دهد. این ممکن است در نتیجه قفل کردن مالک باشد. تمام این اقدامات به صورت خاموش و مخفیانه اجرا می شود. آنها حتی ممکن است یک برنامه ضد ویروس در حال اجرا را بدون دانش کاربر غیرفعال کنند.

رایج ترین ابزار برای نصب و راه اندازی تروجان از طریق Drive-by downloads است. چه اتفاقی می افتد هکرها یک کد وب سایت را برای دانلود نرم افزارهای مخرب هر زمان که یک کاربر آنرا به صورت خودکار بازدید می کند تغییر دهد. اگر یک حساب کاربری دارای مجوز برای تغییر نرم افزار است، زمانی که آنها تروجان را دانلود می کنند، پس از آن به طور خودکار خود را نصب کنید.

فروشگاه برنامه های شخص ثالث به عنوان مکان های رایج که هکرها تروجان ها را مخفی می کنند، خدمت می کنند. آنها وانمود می کنند تاجر هایی که نسخه های ارزان تر از برنامه های موبایل را ارائه می دهند. قبل از دانلود و نصب یک برنامه، کاربران باید مستندات و مجوز هایی را که نرم افزار درخواست می کنند بررسی کنند. محصولات اپل احتمالا امن هستند مگر اینکه صاحب دستگاه خود را "زندان" نکنند

تروجان ها بسیار دشوار هستند. اگر یکی از آنها در سیستم خود مظنون باشد، باید از «اسکنر بسته» استفاده کند که تمام ترافیک مربوط به سیستم را در هنگام جستجوی هرگونه ارتباط با سرورهایی که مظنون به کنترل سایبری هستند، تحلیل می کند. با این حال، برنامه های ضد ویروس خاصی وجود دارد که برای خلاص شدن از تروجان ها کافی است.

جلوگیری از عفونت های تروجان

ابتدا، حساب کاربری را برای استفاده از حقوق کامل اداری خود در موارد نادر، ساختار دهید. همچنین، آنها باید حقوق نصب یا به روز رسانی نرم افزار را محدود کنند. استفاده از حساب های محدود برای تمام فعالیت های دیگر مربوط به اینترنت، زیرا آنها نمی توانند برنامه ها را تغییر دهند

دوم، اطمینان حاصل کنید که فایروال ها برای تمام شبکه های خانگی فعال هستند. اکثر سیستم عامل دارای فایروال داخلی هستند و همچنین روترهای بی سیم. در نهایت، یک نرم افزار قوی ضد ویروس که اسکن های منظم را انجام می دهد، مانع از عفونت می شود. همیشه مطمئن شوید که آن را به طور مرتب به روز رسانی کنید.

November 28, 2017