Back to Question Center
0

Semalt Expert Share روش تشخیص و اجتناب از تروجان

1 answers:

تروجان یک اصطلاح متداول از دو کلمه "مخرب" و "نرم افزار" است. دلایل متعددی وجود دارد که هر کس می تواند برای استفاده از نرم افزارهای مخرب استفاده کند. تروجان توانایی خراب کردن رایانه ها یا دستگاه های تلفن همراه، انجام تقلب، گرفتن اطلاعات خاص کاربر یا جاسوسی بر روی کاربران است - einseitiger zopfmuster. همانطور که برنامه های مخرب متعددی وجود دارد، همان روش است که نصب آنها می تواند اشکال مختلف داشته باشد. بدیهی است، هکرها مجوز کاربر را برای نصب نرم افزارهای مخرب نیاز ندارند. بهترین راه برای مبارزه با نرم افزارهای مخرب، جلوگیری از حمله مهاجمان به نصب نرم افزارهای مخرب است. همچنین می توانید چند مرحله را برای ارزیابی وضعیت سیستم پیگیری کنید، اگر متوجه شوید قربانیان آن هستند.

جک میلر، یکی از پیشروان Semalt کارشناس، نگاهی به راهنمایی های مفید برای حفظ کامپیوتر از نرم افزارهای مخرب

به روز رسانی امنیت کامپیوتر به طور منظم

یک کامپیوتر باقی می ماند زمانی که کاربر نصب ضد مخرب، برنامه های آنتی ویروس، و تنظیم فایروال. همه سیستم ها باید تنظیمات خود را پیکربندی کرده تا به طور خودکار به روز رسانی ها و تکه های مربوطه را شناسایی کنند. همیشه به یاد داشته باشید که اطلاعات را تا آنجا که ممکن است پشتیبان بگیرید.

بی نظمی در دانلود و نصب نرم افزار جدید

هنگامی که کاربر تلاش می کند یک برنامه جدید بر روی دستگاه خود نصب کند، باید مطمئن شود که از یک وبسایت قابل اعتماد می آید. همچنین، هنگام انجام این کار، آنها بایستی نکته امنیتی امنیت رایانه را در حد بالا تنظیم کنند تا هرگونه بارگیری غیر مجاز توسط مالک را شناسایی کنند.

نظارت بر تمام ایمیل ها

زمانی وجود دارد که ایمیلهای فیشینگ به شکل یک ایمیل قانونی صورت بگیرد..هرگز فرض نکنید که از آنجا که یک ایمیل به نظر می رسد از یک سایت قابل اعتماد است، آن را ایمن است. همه ایمیل ها با یک ایمیل جاسازی شده به یک رایانه شخصی خطر می دهند و کاربران باید از کلیک روی آن خودداری کنند. همچنین، کاربر نباید فایلهای پیوستی را که همراه با ایمیل ارسال می شوند دانلود کند.

مراقب پنجره های پنجره

گاهی اوقات کاربران اینترنت ممکن است پنجره های بسیار آزار دهنده را پیدا کنند. آنها حق دارند این احساس را داشته باشند، زیرا هکرها گاهی از این پاپ ها برای گسترش نرم افزارهای مخرب استفاده می کنند. چندین مسدود کننده پنجره از سایت های مشروع وجود دارد که کاربران می توانند از آنها برای جلوگیری از هر گونه امکان استفاده کنند. با این حال، اگر یکی بیشتر در دانلود بلوک کننده پنجره محفوظ است، یا انتخاب نمی کند، پس آنها نباید روی پیوندهای موجود در پنجره ها کلیک کنند. قصد خوبی برای کاهش فرکانس آنها ممکن است باعث آسیب بیشتر نسبت به خوب شود. در نهایت، باید از نرم افزار تبلیغ شده از طریق پنجره ها پاک شود. یک نوع معمول تر از تاکتیک های استفاده شده توسط هکرها، ارسال پنجره های تبلیغاتی به کاربران است که اعلام کرده اند که در کامپیوتر از نرم افزارهای مخرب پیدا کرده اند. سپس آنها یک پیوند را ایجاد می کنند که کاربران می توانند برای شروع اصلاح مشکل استفاده کنند. با این حال، این لینک ها به عنوان وسیله ای برای پخش نرم افزارهای مخرب استفاده می شود.

آیا سیستم قبلا آلوده شده است

از علائم زیر مراقبت کنید:

  • سیستم غیرعادی آهسته است، خراب می کند و پیام های خطای زیادی را در هنگام تهیه درخواست خدمات ارائه می دهد.
  • تعداد تبلیغات تبلیغات به طور قابل توجهی افزایش می یابد
  • نوار ابزار و آیکون های اسرار آمیز از هیچ جا
  • این سیستم سایت یا صفحه مورد انتظار را باز نمی دارد.

اقدام در صورت آلوده شدن

اگر بدافزار به کامپیوتر آلوده شده است:

  • از استفاده از کامپیوتر برای مقابله با هرگونه مالی استفاده کنید.
  • شرایط نرم افزار امنیتی را ارزیابی کنید و آن را به روز کنید.
  • برای هر نرم افزار مخرب کامپیوتر را مجددا راه اندازی کنید تا هر گونه تغییری را اعمال کنید.
  • در صورتی که سیستم مشکلی داشته باشد، حرفه ای فناوری اطلاعات را شامل می شود.
  • هر پرسنلی دیگر که از کامپیوتر استفاده می کنند نیز در وضعیت آن اطلاع دهید
November 28, 2017