Back to Question Center
0

Semalt Expert: 5 نکته برای جلوگیری از ویروس ها در آندروید

1 answers:

سیستم عامل آندروید درصد زیادی از دنیای کامپیوتر را تأمین می کند. با این حال، باز بودن آن دستگاه ها را به تروجان و نرم افزارهای مخرب تشبیه می کند. هکرها می توانند سیستم های اندرویدی را با استفاده از نرم افزارهای قابل دانلود به کار گیرند تا ویروس ها را به کاربران گسترش دهند. درست مانند هر سیستم کامپیوتری دیگر، کاربران اندرویدی می توانند چک و تعادل موجود برای محافظت از ابزارهای خود را در مقابل ویروس های مضر اعمال کنند.

مدیر ارشد موفقیت در موفقیت مشتری Semalt خدمات دیجیتال، آرتم ابگاریان، پنج مرحله ساده را برای محافظت از دستگاه های اندرویدی از نرم افزارهای مخرب و ویروس ها معرفی می کند - australian leather hat makers.

1. هرگز برنامههایی را که نمیدانید نصب کنید

قبل از نصب هر برنامه بر روی دستگاه Android، قبل از نصب، به آن فکر کنید. در حالی که برخی از برنامه های مرتبط با ایمیل، رسانه های اجتماعی و یا وب سایت ممکن است بسیار مفید باشد، نصب برخی از برنامه های شناخته شده در مورد کاربر ممکن است به نرم افزارهای مخرب و ویروس ها منجر شود. کاربر Android باید به طور گسترده ای از انجمن ها، وبلاگ ها و رسانه های اجتماعی به منظور بررسی امتیازات و نظرات کلی درباره تاسیسات دعوت شده از پیام های متنی اسپم و لینک های به اشتراک گذاشته شود.

2. نصب برنامه ها از فروشگاه های برنامه معتبر مانند Google Play

انجام دانلود تصادفی از نرم افزار از اینترنت باعث افزایش احتمال قراردادن ویروس ها و تروجان برای دستگاه اندیشه می شود. برخی از وب سایت ها وعده داده اند که یک برنامه پرداخت شده برای معاملات جذاب و یا مشابه را ارائه دهند می توانند به برنامه های بدافزار منتقل شوند. تمرین استفاده از Google Play، Amazon Appstore و سایر معتبر، محدودیت مواجهه با نرم افزارهای مخرب و ویروس ها درست مثل خرید مواد غذایی از فروشگاه های معتبر مواد غذایی، خطر ابتلا به مواد غذایی را به خطر می اندازد .

3..تنظیمات Android را در "نصب از منابع نامشخص"

بررسی کنید.

به طور پیش فرض، دستگاه های Android تنظیم شده اند که نصب برنامه ها را از منابع غیر از Google Play مسدود کنند. دستگاه ها هنگامی که یک برنامه مشکوک از منبع ناشناخته در مورد نصب نصب می شود، یک پیام تهدیدی را نشان می دهد. کاربر می تواند نصب را با انتخاب در تنظیمات دستگاه انجام دهد. این اجازه می دهد تا کاربر قبل از نصب یک بررسی پس زمینه بر روی اعتبار برنامه انجام دهد تا امنیت را در برابر بدافزارها و ویروس ها تامین کند.

برای اطمینان از امنیت دستگاه اندروید، هرگز تنظیمات پیش فرض را برای جلوگیری از برنامه های مشکوک تغییر ندهید مگر اینکه منبع امن باشد.

4. مجوز مورد نیاز برنامه را بخوانید

برنامه های دانلود شده در یک دستگاه اندرویدی قبل از نصب مجوزها نیاز دارند. مجوز بسته به استفاده از برنامه در دستگاه متفاوت است. آنها ممکن است نیاز به مجوز دسترسی به مخاطبین برای تماس ها، متون و ارتباطات ایمیل یا دوربین، GPS، و اینترنت برای هدف طراحی شده داشته باشند. برنامه هایی که درخواست اجازه برای انجام فعالیت های مشکوک را دارند ممکن است امنیت کاربر را تهدید کنند. برنامه ها ممکن است ویروس ها و تروجان ها را برای آسیب جدی نصب کنند.

5. اسکنر ویروس را نصب کنید تا امنیت را بررسی کند

سوال این است که آیا استفاده از بسیاری از برنامه های آنتی ویروس آنلاین در دسترس برای نظارت و محافظت از دستگاه ها از ویروس ها و بدافزارها قابل بحث است. برنامه های کاربردی از فروشگاه گوگل تحت اسکن امنیتی جدی قرار گرفتند تا اطمینان حاصل شود که کاربران از تروجان و نرم افزارهای مخرب محافظت می کنند. با این حال، برخی از برنامه های خریداری شده از Google Play ممکن است شامل ویروس های مضر باشد.

نصب برنامه های امنیتی ارائه شده با ویژگی های اضافی مانند توانایی قرار دادن و پاک کردن یک تلفن از دست رفته بدون حفاظت از نرم افزارهای مخرب و تروجان می تواند مفید باشد.

حفاظت از ویروسها دشوار نیست. فقط مراقب باشید

November 28, 2017