Back to Question Center
0

Semalt به شما برخی نکات برای جلوگیری از ویروس ها و تروجان می دهد

1 answers:

بدافزار اشاره به نرم افزار مخرب است که منفی بر عملیات کامپیوتر و کاربر تاثیر می گذارد. انواع مختلفی از نرم افزارهای مخرب وجود دارد، به عنوان مثال، نرم افزارهای جاسوسی، ویروس، تروجان و کرم ها.

مایکل براون مدیر موفق سمیرت ، استراتژی های زیر را که کاربران می توانند برای حفاظت از رایانه خود از حملات مخرب، انجام دهند، تهیه کرده است.

چگونه تروجان ها کامپیوتر را آلوده می کنند

  • یک مهاجم از اینترنت برای گسترش نرم افزارهای مخرب استفاده می کند. او از آسیب پذیری های نرم افزاری برای دسترسی کاربر از راه دور استفاده می کند - biggest no deposit bonus.
  • بدافزار نیز از طریق پیوست های ایمیل آلوده گسترش می یابد.
  • وبسایت های خاص دارای نرم افزارهای مخرب هستند که به صورت خودکار در هنگام مرور اینترنت نصب می شوند.
  • برخی از برنامه های مخرب در سی دی و نرم افزار پنهان شده اند. آنها در طول فرایند نصب سی دی یا نرم افزار کامپیوتر را آلوده می کنند.
  • تروجان همچنین می تواند با استفاده از فلاپی های آلوده و کلید های USB گسترش یابد.
  • برخی از برنامه های مخرب کامپیوتر را آلوده می کنند. پس از آن، بدافزار از طریق اینترنت گسترش می یابد تا به ایمیل، وب سایت ها و شبکه های اجتماعی حمله کند
  • .

حساب های محدود

افرادی که کامپیوتر را در خانه میگذارند باید از حسابهای محدود استفاده کنند. یک حساب محدود می تواند در هنگام مرور اینترنت نرمافزار غیر مجاز را نصب نکند. یک حساب باید برای اداره باشد با این حال، حساب های کاربری دیگر باید محدود شود.

استفاده از روتر سخت افزار

روتر سخت افزار مانع حملات مخرب از راه دور از طریق اتصال به اینترنت می شود..روتر در بین مودم کابلی ارائه شده توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی و رایانه قرار دارد. شرکت هایی که روترها را به فروش می رسانند Netgear و Linksys هستند. روتر سخت افزاری چندین رایانه را برای اشتراک یک اتصال اینترنتی فراهم می کند. روترها یک فایروال برای جلوگیری از رایانه از شناسایی منابع بیرونی و ناامن اینترنت دارند.

به روز رسانی نرم افزار

برنامه های کامپیوتری دارای اشکالات یا نقص هستند که خطرات حمله بدافزار را افزایش می دهد. برنامه های دیگر سوءاستفاده می کنند که مهاجمان می توانند برای دسترسی به کامپیوتر استفاده کنند. تولیدکنندگان نرم افزار به روز رسانی هایی را ارائه می دهند که هدف آنها سوء استفاده از سوء استفاده و چالش های اشکال است. بنابراین، کاربران برای نصب آخرین به روز رسانی های نرم افزاری مهم است. نرم افزارهایی مانند ویندوز و فایرفاکس به طور مرتب به کاربران در مورد به روز رسانی های موجود اطلاع می دهند.

نادیده گرفتن نرم افزار پیوری

نرم افزار پیشگیرانه بدون مجوز یا مجوز تولید کننده نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد. مایکروسافت مردم را از استفاده از نرم افزار جاسوسی از طریق پلتفرم Windows Genuine Advantage اجتناب می کند. ویندوز معتبر بودن نرم افزار با استفاده از کلید مجاز معتبر را بررسی می کند. نصب نرم افزار اختیاری است. با این حال، رایانه هایی که نرم افزار ندارند می توانند از سرورهای مایکروسافت به روز رسانی های مهم امنیتی را دریافت نکنند. به روز رسانی های امنیتی کافی باعث می شود کامپیوتر آسیب پذیر به موارد حملات مخرب باشد.

با پیوست ها و برنامه های عجیب و غریب

هنگامی که یک کاربر فایل های عجیب و غریب را باز می کند، حمله تروجان رخ می دهد. توصیه می شود پیوست های ایمیل های عجیب و غریب را که شامل تصاویر و اسناد غیر منتظره هستند حذف کنید. باید از دانلود نرم افزارهای مشکوک نیز اجتناب کرد. برخی از نرم افزارهای جاسوسی کامپیوتر را با تروجان و ویروس در طی مراحل دانلود یا نصب آلوده می کنند. کاربر باید برنامه ها را از سایت های قانونی که امن هستند دانلود کند.

انتخاب کلمات قوی

تروجان ها و مهاجمان دسترسی به رایانه ها و حساب های اینترنتی دارند که دارای رمزهای عبور هستند که شناخته شده است و یا پیش بینی آسان است. کاربران باید رمزهای عبور ایجاد کنند که توسط افراد یا برنامه های غیر مجاز قابل پیش بینی نیست. کاربران همچنین از استفاده از یک رمز عبور برای دسترسی به چند حساب یا برنامه کامپیوتری اجتناب می کنند. اگر مهاجمان یا نرم افزارهای مخرب با استفاده از یک رمز عبور به یک برنامه کامپیوتری دسترسی پیدا کنند، سعی خواهند کرد که با استفاده از اطلاعات رمز عبور مشابه با سایر نرم افزارهای مهم دسترسی داشته باشند.

November 28, 2017