Back to Question Center
0

راهنمای از Semalt برای تمیز کردن کروم از تبلیغات، Pop-Ups و تروجان

1 answers:

اغلب مردم شکایت دارند که Google Chrome آنها را به طور منظم به وب سایت های ناخواسته و تبلیغات پاپ آپ هدایت می کند. این موارد زمانی ظاهر می شوند که ما در اینترنت مرور می کنیم یا سعی می کنیم به پروفایل های رسانه های اجتماعی ما دسترسی پیدا کنیم. اگر چنین چیزهایی را روزانه مشاهده کنید، احتمال دارد سیستم کامپیوتری شما با برنامه های ناخواسته یا نرم افزارهای مخرب آلوده شود.

Frank Abagnale، مدیر موفقیت مشتری Semalt ، توضیح می دهد چگونه Chrome خود را از آگهی های مزاحم، پنجره ها و نرم افزارهای مخرب آزاد کند.

مشکل با Google Chrome

هنگام مرور اینترنت، اگر هر یک از این مسائل را با Google Chrome می بینید، ممکن است یک برنامه آلوده یا بدافزار را به سیستم کامپیوتری خود نصب کرده باشید:

  • تبلیغات پاپ آپ دوباره و دوباره ظاهر می شود - superannuation missing.
  • نتایج موتور جستجوی شما یا صفحه اصلی Chrome تنظیمات خود را تغییر داده یا به طور خودکار به وب سایت دیگری تنظیم شده است.
  • اگر نوار ابزار ناشناس، افزونه های Chrome یا چیزهای عجیب و غریب را یکبار در یک ساعت ببینید.
  • شما به وب سایت های شناخته شده و لینک های دانلود نرم افزار قابل دانلود هدایت می شوید.

نحوه پاک کردن Chrome از تبلیغات ناخواسته، پنجره ها و بدافزارها

اول از همه مهم است که شما نرم افزار و یا چیزهای ناشناخته را از اینترنت دانلود نکنید..شما همچنین باید از بازدید از وب سایت های بزرگسالان اجتناب کنید زیرا اغلب حاوی علامت های ویروس و بدافزار هستند.

با توجه به موارد زیر می توانید Chrome را از تبلیغات ناخواسته، پنجره ها و برنامه های مخرب پاک کنید

1: حذف برنامه های ناخواسته از Chrome (فقط ویندوز)

اگر از ویندوز یا یک سیستم عامل مشابه استفاده می کنید، باید از ابزار پاک سازی Chrome استفاده کنید که رایانه شما را برای بدافزارها و برنامه های مشکوک اسکن کند و بهترین راه برای حذف همه آنها را داشته باشد. اگر از یک رایانه لینوکس یا مک استفاده میکنید، باید به مرحله بعدی بروید. به گزینه ابزار پاک کردن Chrome بر روی کامپیوتر ویندوز بروید و در همان ابتدا ممکن است نرم افزار را دانلود کنید. بر روی Accept and Download کلیک کنید و آن را برای دانلود دریافت کنید. پس از دانلود کامل، ویندوز از شما می خواهد که فایل را اجرا کنید یا نه. شما باید بر روی گزینه Run کلیک کنید تا ابزار پاکسازی Chrome با دقت دستگاه شما را اسکن کند. شما همچنین باید بر روی گزینه حذف برای خلاص شدن از برنامه های مشکوک و ویروس ها کلیک کنید

2: برنامه های ناخواسته را حذف (همه کامپیوتر ها)

اگر یک برنامه ضد تروجان یا آنتی ویروس خریداری یا دانلود کرده باشید، باید آن را بلافاصله نصب کنید و از فایلهای مضر و مشکوک خلاص شوید. شما همچنین می توانید Malwarebytes را امتحان کنید؛ این نرم افزار ضد تروجان به مراتب بهتر از سایر برنامه های مشابه است زیرا فایل ها و اطلاعات غیر ضروری را از دستگاه رایانه شما در عرض چند دقیقه حذف می کند. اگر شما این نرم افزار را نصب کرده اید، شانس هایی وجود دارد که ابزار پاکسازی Chrome به درستی کار نکند.

3: تنظیمات مرورگر خود را مجددا (همه کامپیوترها)

شما می توانید تنظیمات مرورگر خود را برای خلاص شدن از نرم افزارهای مخرب و ویروس ها تنظیم مجدد کنید. برای این کار، باید Chrome را در دستگاه های رایانه خود باز کنید و روی گزینه تنظیمات کلیک کنید. سپس باید بر روی گزینه های Advanced و Reset کلیک کنید تا تنظیمات مرورگر شما بازنشانی شود و این کار برای هر کامپیوتر یا دستگاه های تلفن همراه کار می کند. در صورت بروز هر مشکلی، ما توصیه می کنیم که مشکل را به ارائه دهنده نرم افزار گزارش دهید یا انجمن راهنما Chrome را بررسی کنید.

November 28, 2017