Back to Question Center
0

نکات جالب از Semalt در مورد چگونگی اجتناب از تروجان

1 answers:

بدافزار رایج ترین تهدید برای رایانه ی کاربر اینترنت است. علاوه بر این، نرم افزارهای مخرب، ساده ترین خطر برای جلوگیری از آن هستند. توسعه عادت های مرور هوشمند و امن می تواند یک کامپیوتر را از نرم افزارهای مخرب و دیگر خطرات مانند ویروس محافظت کند. اصول عادت مرور امن شامل یادگیری نحوه ایجاد و جلوگیری از سایت های مشکوک است.

مدیر موفقیت مدیر ارشد Semalt ، جک میلر، در مقاله دیگر از تکنیک های مهم اجتناب از نرم افزارهای مخرب در مقاله ذکر شده است - herramientas dominios.

اول از همه، تمام کامپیوترها باید امن باشند. هدف اصلی از امنیت رایانه ها برای کاهش آسیب پذیری دستگاه به نرم افزارهای مخرب است. مهمترین برنامه های ضد ویروس و آنتی ویروس برای محافظت از رایانه ها شامل Kaspersky، Norton و Bitdefender هستند. این نرم افزار می تواند ویروس ها را از حمله به کامپیوتر متوقف کند و هنگام نصب نصب نرم افزارهای مخرب را حذف کند. اغلب نشانه های نرم افزارهای مخرب نامرئی می شوند. با این حال، یک اسکن منظم باید اجرا شود تا تشخیص دهد هر ویروس ممکن است بدون اطلاع قبلی فرار کند. علاوه بر این، بدافزارها از نقص امنیتی در یک سیستم عامل و سایر برنامه ها استفاده می کنند. بنابراین، یک قدم مهم برای حفاظت از کامپیوتر ها اینست که مرورگر، سیستم عامل و دیگر نرم افزارهای به روز را حفظ کنند.

دوم، کاربران آنلاین باید به طور منظم فایل های خود را پشتیبان گیری کنند..برخی از برنامه های مخرب می توانند اطلاعات داده ذخیره شده در درایو های کامپیوتر را خراب یا حذف کنند. علاوه بر این، آمادگی برای احتمال از دست دادن اطلاعات بسیار ارزانتر و آسانتر از تلاش اطلاعات پس از حمله ویروس است. رایج ترین تکنیک های پشتیبان گیری از فایل ها سرویس پشتیبان آنلاین هستند و فایل ها را به یک دیسک خارجی کپی می کنند.

سوم، از لینک های مشکوک جلوگیری کنید. اکثر ویروس ها با کلیک روی دانلود نصب می شوند. اغلب سایت ها به عنوان پیوندهای واقعی پوشیده شده اند. بنابراین، با دانستن اینکه وب سایت های مشکوک چگونه ظاهر می شوند، می توان از تروجان ها اجتناب کرد. به عنوان مثال، تبلیغات در سایت ها مانند تشخیص یا پیام های سیستم هشدار می دهند که کاربر اینترنت چیزی با کامپیوتر اشتباه است. همچنین بعضی از آگهی هایی که به عنوان متون نشان می دهند که کاربر یک جایزه را به دست آورده و یک نفر را ادعا می کند که به عقب بازگشته است، لینک های مشکوک است.

در نهایت، کاربران اینترنت، توسعه دهندگان و صاحبان سایت باید نحوه ایجاد وبسایتهای مشکوک را یاد بگیرند. اگر یک کاربر آنلاین مطمئن نیست که آیا یک دانلود یا وب سایت امن است، صفحه قبل از بازگشت به صفحه، باید بلافاصله بسته شود. بنابراین، هنگام مرور صفحات ناآشنا، کاربران باید محتاط باشند. برای شروع، از دوستان بخواهید اگر با یک وبسایت تجربه کرده اند یا اگر معتبر هستند. در مرحله دوم، اطلاعات مهم در مورد یک وب سایت را جستجو کنید. جستجو برای اطلاعات مربوط به سایت موتورهای جستجو مانند گوگل باید برای پیدا کردن اطلاعات در مورد شرکت هایی که وب سایت را اجرا می کنند، برای بررسی سایر کاربران و پست ها جستجو کنند. سوم اینکه مرورگرها را بررسی می کنند. بیشتر سایت های مخرب طراحی شده اند که به عنوان لینک های معتبر ظاهر می شوند. بنابراین نوار آدرس می تواند برای ایجاد سایت های واقعی مورد استفاده قرار گیرد. در نهایت، ابزار تشخیص مرور ایمن Google باید در یک وبسایت اجرا شود. کاربران اینترنت مجبورند URL پیوند را در جعبه جستجو در سایت تشخیصی کپی و جای گذاری کنند و سپس بر روی دکمه جستجو کلیک کنید. گزارش ایمنی توسط این عملیات نمایش داده می شود.

November 28, 2017