Back to Question Center
0

متخصص Semalt مشخص نکات ضد تروجان است

1 answers:
->

بدافزار به تمام انواع نرم افزار مضر اشاره دارد که اغلب بدون اطلاع صاحب به سیستم کامپیوتری می آید. ویروس ها، ابزارهای تبلیغاتی و جاسوس افزارها بعضی از رایج ترین نرم افزارهای مخرب هستند. تروجان می تواند عملیات رایانه را مختل یا کند کند، اطلاعات را سرقت کند، اجازه دسترسی غیر مجاز به منابع سیستم را ایجاد کند، باعث سقوط یا انجماد مکرر و سایر اختلالات شود.

نویسندگان بدافزار معمولا کاربران را به دانلود فایل های مخرب ترغیب می کنند و به همین دلیل بیشتر انواع بدافزار ها به سیستم های کامپیوتری بی توجه هستند .

بسیار مهم است که اقدامات احتیاطی لازم را برای تشخیص نرم افزارهای مخرب و جلوگیری از آلوده شدن و آسیب رساندن به سیستم خود داشته باشید - anvelope goodride forum.

جک میلر، مدیر ارشد موفقیت در موفقیت مشتری Semalt ، روش های قابل اعتماد برای انجام این کار را تعریف می کند:

1. استفاده از ضد ویروس تا به امروز و تکه های اعمال شده

این یکی از مهمترین اقداماتی است که هر صاحب / کاربر کامپیوتر باید انجام دهد تا کامپیوترهای خود را از عفونت مخرب محافظت کند. همیشه از حفاظت از ضد ویروس تا به امروز استفاده کنید و به روز رسانی و تکه های نرم افزار را به محض انتشار آن، نصب کنید.

با استفاده از به روز رسانی ضد ویروس نیز کمک می کند تا از دانلود "درایو توسط" جلوگیری شود - اسکریپت ها در وب سایت های مخرب که به صورت مخفیانه اجرا و نصب نرم افزارهای مخرب می کنند.

لازم است که به یاد داشته باشید که تمام منابع تکه ها و به روز رسانی ها قابل اعتماد نیستند. همیشه اطمینان حاصل کنید که به روز رسانی نرم افزارهای نرم افزاری از ارائه دهندگان عمده مانند مایکروسافت، اپل، ادوبی و جاوا را دریافت می کنید.

2. لینک ها یا پیوست ها را در ایمیل های مشکوک نکنید

ایمیل برای گسترش نرم افزارهای مخرب به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته است. معمولا یک ایمیل برای این منظور حاوی فایل های مخرب به عنوان یک پیوست است. ایمیل همچنین ممکن است یک پیوند را به شما بدهد که شما را به یک وب سایت هدایت می کند و سپس شما را به صورت دستی نصب نرم افزارهای مخرب و یا دانلود "درایو توسط" انجام دهید. برای جلوگیری از بدافزار ارسال شده از طریق ایمیل:

  • در صورتی که ایمیل از منبع ناشناخته یا غیرقابل اعتماد بیرون بیاید، روی پیوندها کلیک نکنید یا پیوستهای ایمیل باز کنید..
  • حتی اگر منبع را می دانید اما ایمیل به نظر مشکوک است، ابتدا با فرستنده تماس بگیرید و پیوست یا پیوند را تأیید کنید.
  • پیوست های ایمیل هرگز با پایان دادن به .bat، .exe، .vbs، یا .com باز نمی شود.

3. مراقب باشید از ترفندهای مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی یک تکنیک است که برای فریب یک فرد در انجام اقدامات استفاده می شود. بد نیست بدانید، اما تبلیغ کنندگان تروجان می توانند از آن برای گسترش لینک های مخرب استفاده کنند. آنها معمولا از راه های مختلفی برای توجه شما استفاده می کنند و روی یک لینک به یک وب سایت مخرب کلیک می کنند. هنگامی که شما از سایت بازدید می کنید، نرم افزارهای مخرب روی سیستم شما نصب می شوند.

برخی از روش های مهندسی اجتماعی رایج عبارتند از:

  • پیوند لینک - ارائه تیزر برای تولید علاقه به محتوای ارائه شده
  • هشدارهای پاپ آپ - پنجره هایی که به شما اطلاع می دهند که دستگاه شما یک مشکل دارد و برای حل این مشکل، باید روی هشدار کلیک کنید. لینک می تواند شما را به نصب نرم افزار (که بدافزار است) منجر شود. دانلود "Drive-by" همچنین می تواند از طریق یک هشدار پاپو آغاز شود.
  • پخش کننده های رسانه ای - بدافزار نیز می تواند از طریق پخش کننده های رسانه ای پخش شود: شاید شما از یک وب سایت بازدید کرده اید و یک ویدیو جالب پیدا کرده اید. اما برای اینکه شما آن را بازی کنید، وب سایت به شما می گوید که شما باید نرم افزار پخش کننده خاصی را نصب کنید. با این حال، به یک معنی واقعی، شما نرم افزارهای مخرب را نصب خواهید کرد.

شما می توانید از این کلاهبرداری ها را صرفا با کلیک کردن و یا مشارکت هر پنجره پنجره ای که ظاهر می شود، اجتناب کنید. و برای نرم افزار پخش کننده رسانه، صرف نظر از اینکه چقدر جذاب باشد، هرگز نرمافزار توصیه شده در آن را نصب نکنید. برای محافظت از دستگاه خود، همیشه نرم افزار را از وبسایتهای مورد اعتماد نصب کنید

4. از برنامه های به اشتراک گذاری فایل عاقلانه استفاده کنید

وب سایت ها و برنامه های به اشتراک گذاری فایل ها می توانند حاوی نرم افزارهای مخرب باشند. هنگام نصب یک برنامه همگرا (P2P)، می توانید بدافزار را به طور نامحدود نصب کنید. همچنین می توانید بدافزار را به عنوان یک فایل ویدیویی یا موسیقی برای دانلود دریافت کنید.

همیشه اطمینان حاصل کنید که هر نرم افزار P2P که می خواهید نصب کنید، نرم افزار مخرب رایگان را تأیید کرده است. همچنین نباید P2P آپلود یا باز کردن هر فایل دانلود شده قبل از اسکن کردن آن برای ویروس ها

مجرمان سایبری همیشه نرم افزار مضر را طراحی و توزیع می کنند تا اهداف مخرب خود را به دست آورند. هر کس باید در مورد حفاظت از سیستم های خود مراقب باشد

November 28, 2017