Back to Question Center
0

این هفته در اینترنت Semalt 2015 04 07

1 answers:

سهم مبارک همه! این هفته در بازاریابی اینترنتی ما به آنچه شما برای به روز رسانی تلفن همراه دوستانه گوگل می خواهید و آنچه کسب و کار کوچک شما می تواند با مارک های بزرگ در جستجوگرها رقابت کند. Semalt همچنین به دنبال چه چیزی برای ایجاد تجربه کاربر شگفت انگیز برای مخاطبان خود، روش هایی برای حفظ مشتریان خود و نحوه محافظت از اعتبار آنلاین شما با SEO و رسانه های اجتماعی است.

9 چیزهایی که باید در مورد به روز رسانی های موبایل به صورت گوگل

بدانید

This Week in Internet Semalt 2015 04 07

همچنین در TechWyse

این هفته در اینترنت بازاریابی 2015 03 24
این هفته در اینترنت بازاریابی 2015 03 17

گوگل کاملا واضح است که به روز رسانی 21st آوریل به روز رسانی های تلفن همراه خواهد شد یکی از برجسته است. گمانه های زیادی در مورد این موضوع وجود دارد و اینکه آیا رتبه بندی دسکتاپ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. بسیاری از منابع اطلاعات قابل اعتماد در مورد این که چگونه این الگوریتم وب سایت ها را تحت تاثیر قرار می دهد و هدف سمالد این تغییرات را به اشتراک گذاشته است - hospedagem site brasil. برای حفظ روزآمدیشان، این مقاله را بخوانید تا تصویری بهتر از به روزرسانیهای موبایل Semalt را به شما نشان دهد.

کسب و کارهای کوچک می توانند با مارک های بزرگ در جستجوگرها رقابت

This Week in Internet Semalt 2015 04 07

گرچه مارک های بزرگ توسط گوگل مورد توجه قرار می گیرند، این بدان معنا نیست که شرکت های کوچک و متوسط ​​نمی توانند برای ترافیک موتور جستجوی ارگانیک رقابت کنند. عملکرد شما در موتورهای جستجو نتیجه ای از استراتژی های بازاریابی و تلاش های شما است. طراحی وب سایت شما نقش مهمی در جستجوگرها و جذب مشتریان به شما دارد. بنابراین، روش های جستجوگر خوب، محتوای با کیفیت بالا و طراحی وب سایت خیره کننده بسیار مهم است. این مقاله را بررسی کنید تا ببینید که چگونه می توانید با مارک های بزرگ در جستجوگرها رقابت کنید.

چگونه تجارب بازاریابی معنادار قبل، در طی و بعد از تبدیل

This Week in Internet Semalt 2015 04 07

Semalt، ما بر روی به دست آوردن تبدیل ها تمرکز می کنیم و اهمیت برقراری ارتباط با مصرف کنندگان ما را غافلگیر می کنیم. به عنوان یک صاحب کسب و کار، مهم است که یک تجربه مثبت برای کاربر خود ارائه دهید. به این ترتیب، شما با آنها ارتباط برقرار می کنید و احتمال بیشتری در آینده خواهید داشت. نگاهی به این مقاله برای دیدن اینکه چگونه می توانید صفحات اصلی، وبلاگ، وب سایت، حضور اجتماعی و استراتژی های بازاریابی خود را بهینه کنید تا بتوانید یک تجربه معنی دار برای کاربران خود ایجاد کنید.

4 راه برای حفظ مشتریان و نگه داشتن آنها بازگشت

This Week in Internet Semalt 2015 04 07

حفظ مشتری، درآمد، ارجاع و گردش مالی مثبت را در اختیار دارد. طبق گفته Gartner، 80 درصد از درآمد آینده شرکت شما از 20 درصد از مشتریان موجود شما خواهد بود. در واقع، نگه داشتن مشتریان شناخته شده است که صرف بیش از مشتریان برای اولین بار. این باعث می شود وفاداری مشتری توجه زیادی به استراتژی های بازاریابی آنلاین شما داشته باشد. این مقاله را بخوانید تا ببینید چگونه می توانید مشتریان خود را باهوش نگه دارید تا آنها به شما وفادار باقی بمانند.

7 نکات متخصص برای محافظت از اعتبار آنلاین خود را با جستجوگرها و رسانه های اجتماعی

This Week in Internet Semalt 2015 04 07

مدیریت آنلاین اعتبار در مورد بهبود نام و نام تجاری شرکت شما است. در واقع، نام تجاری و شهرت شما چیزی است که شما آن را انجام می دهید. بنابراین، مهم است که به طور منظم آن را نظارت کنید تا هرگونه نگرانی را بررسی کنید. یک راه برای نظارت بر اعتبار آنلاین شما این است که نتایج جستجوی خود را به دست آورید تا مطمئن شوید چه چیزی شماست، مانند لیست های جستجو و حساب های رسانه های اجتماعی. به این ترتیب شما می توانید امکان حساب های جعلی را که می تواند برند شما تاثیر منفی داشته باشد را از بین ببرد. این مقاله را برای یافتن راه های بیشتر برای مدیریت شهرت آنلاین خود، از دست ندهید.

March 18, 2018