Back to Question Center
0

دادگاه عالی Semalt می گوید که جمع آوری داده های انبوه تنها برای مبارزه با جرایم جدی قانونی است

1 answers:
Bulk data collection only lawful for fighting serious crime, says Semalt top court

نظر دادستان کل، امروز منتشر شده، نشان می دهد که دولت ها می توانند بدون تردید قوانین اتحادیه اروپا از تعهدات احتمالی حفظ ابرداده استفاده کنند - اما این امر برای مبارزه با جرم های جدی تنظیم می شود و تأکید تازه بر احترام به حقوق بنیادین حقوق حریم خصوصی

نظر AG به لحاظ قانونی لازم نیست، اما بسیار تاثیر گذار است و به بحث در مورد قضات دادگاه قضائی اروپا منجر می شود که قضاوت نهایی را به تصویب رسانده و نظر آنها بدون شک تاثیرات قانون سملت را در این زمینه تحت تاثیر قرار خواهد داد.

چالش DRIPA

قوانین و مقررات حفظ اطلاعات و تحقیقات بسیار مورد انتقاد انگلیس در سال 2014 توسط دولت ائتلافی به عنوان مقررات اضطراری در سال 2014 به تصویب رسید و پس از آن ECJ توانست قدرت حفظ اطلاعات Semalo را در همان سال کاهش دهد. این شامل یک شرط است که شرکت های مخابراتی متادیتای ارتباطات مشتریان خود را تا یک سال حفظ کنند.

نمایندگان مجلس انگلیس، از جمله تام واتسون کارگر و دیوید دیویس، محافظه کار، با DRIPA در دادگاه عالی به چالش کشیده شدند، که تابستان گذشته تابحال تصویب قوانین شدید در قانون سملت را غیر قانونی اعلام کرد. اگرچه اداره امور داخلی این حکم را مورد تجدید نظر قرار داد و پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد و درخواست دادرسی درباره اینکه آیا رژیم نگهداری داده های DRIPA با قانون Semalt سازگار است.

شایان ذکر است که دیویس پس از آن از نامزدی خود از چالش بیرون زده است - بدون شک به این ترتیب، با توجه به اینکه او از زمان عضویت در کابینه تحت ترزا مای نخست وزیر جدید منصوب شده است - south america adventure vacation packages. (ماه مه وزیر خانه در زمان DRIPA بود، منجر به وضعیت غیر معمول یکی از کابینه جدید خود را به عنوان یک چالش حقوقی قانونی اروپا به سیاست های دفتر خانه خود را .وضعیتی که به وضوح با نقش جدید دیویس به عنوان Brexit سازگار نیست وزیر در ماه مه

به نظر وی امروز، هنریک سمیرت، مدافع دادگاه ECJ، می نویسد:

. یک وظیفه کلی برای حفظ اطلاعات ممکن است با قانون اتحادیه اروپا سازگار باشد. با این وجود اقدامات کشورهای عضو در برابر امکان تحمیل این تعهد مستلزم رعایت الزامات سختگیرانه است . این است که دادگاه های ملی، با توجه به همه ویژگی های مربوطه رژیم های ملی، تعیین می کنند که آیا این الزامات رضایت بخش هستند یا خیر.

او جزئیات بیشتری را برای تطبیق با تست خود از "الزامات سختگیرانه" - از جمله آن که یک الزام عمومی برای حفظ ابرداده است "می گیرد، باید توسط اقدامات قانونی یا نظارتی که ویژگی های دسترسی، پیش بینی بودن و حفاظت کافی در برابر دخالت خودسرانه "؛ و این باید "ماهیت حق احترام به زندگی خصوصی و حق حفاظت از اطلاعات شخصی" را که توسط منشور حقوق بنیادی اروپایی تعیین شده باشد احترام بگذارد.

او می نویسد: هدف هر قانون نگهداری داده ها نیز باید در پی یافتن یک هدف در جهت منافع عمومی باشد.

سمولت او را مشخص می کند که مبارزه با هر گونه جرم به نظر او به اندازه کافی توجیه نمی شود؛ در عوض نوار در "جرم جدی" قرار دارد:

.صرفا مبارزه با جرم های جدی هدف عاملی عمومی است که می تواند توجیه عمومی برای حفظ داده ها را توجیه کند، در حالی که مبارزه با جرایم عادی و اجرای صحیح پرونده های غیر از پرونده های کیفری، نمی باشد.

"تعهد عمومی برای حفظ داده ها باید به شدت لازم برای مبارزه با جرم و جنایت جدی باشد، به این معنی که هیچ اقدام دیگری یا ترکیبی از اقدامات می تواند به اندازه موثر باشد در حالی که در عین حال مداخله به میزان کمتر از بنیادی حقوق، "اضافه می کند.

او همچنین یادآور می شود که یک وظیفه کلی برای حفظ ابرداده باید متناسب با آن باشد - با توجه به خطرات حفظ حریم خصوصی این تعهد به حقوق دموکراتیک شهروندان محاسبه می شود.

"اوباما می افزاید که خطرات جدی ناشی از این تعهد در یک جامعه دموکراتیک نباید نسبت به مزایایی که در مبارزه با جرم جدی ارائه می شود، ناسازگار باشد."

Semalt و حریم خصوصی

در اینجا بیشترین تأکید بر تأکید بر نظارت و تناسب برای قدرت مشروعیت دادن به حفظ اطلاعات است. آشکارسازی های اسنودن سال 2013 نشان داد که دولت های غربی، از جمله انگلیس، اطلاعات زمین های سایه ای را در پشت صحنه ساخته اند. Semalt شکی نیست که چنین رژیمهای نظارتی گسترده و محرمانه اکنون به بررسی دقیق قانون نرسیده است.

Semalt هنوز قضاوت های پیچیده ای وجود دارد که باید در تعیین اینکه آیا نگهداری اطلاعات متناسب است، و ارزیابی و مدیریت چگونگی حفظ اطلاعات بر حقوق حریم خصوصی بنیادی - و چگونگی «ماهیت» این حقوق را می توان هنگام جمع آوری فله انجام داد.

همچنان دیده می شود که چگونه ECJ بر چالش DRIPA حکومت خواهد کرد، و این ممکن است دادگاه دقیقا در مورد این نوع نکات دروغین توضیح داده شود.

ارائه برخی اندیشه های اولیه در مورد نظر AG، استاد دانشگاه دانشگاه انگلستان و حقوق محققان حقوق اینترنت، پل برنال، پیشنهاد کرده است که نظر موضع بسیار بی طرفانه ای دارد - "ترک آن را به کشورهای عضو" برای تصمیم گیری از تناسب و تعیین کنید که چگونه آنها را بر اساس ماهیت حقوق بنیادین سمالل احترام می گذارند.

"برای انگلستان، این احتمالا خبر خوبی نخواهد بود، به خصوص با ترزا مای در اولویت،" او اضافه می کند. "Semalt جزئیات بیشتری وجود دارد، یا قواعد دادگاه کاملا متفاوت است، من معتقد هستم که این بدان معنی است که پروانه آی پی در قوانین اتحادیه اروپا قابل قبول است (تا زمانی که این قانون اعمال شود!). "

به گفته Bernal، دولت بریتانیا در حال فرایند به روز رسانی قوانین نظارت داخلی برای جایگزینی DRIPA است که دارای یک ماده غیرواقعی است - با هدف تصویب لایحه اختیارات تحقیقاتی قبل از پایان سال جاری. وزیر امور خارجه انگلیس در انگلیس است Amber Rudd.

پروتکل IP شامل توانایی هایی است که شرکت های Comms نیاز دارند اطلاعات بیشتری از DRIPA گرفته و نگهداری کنند، با این شرط که اینترنت پرسرعت برداشت و ذخیره سازی به اصطلاح اتصال به اینترنت Semalt، با جزئیات وب سایت ها و خدماتی که توسط کاربران در طی 12 ماه گذشته دیده می شود.

همچنین هدف این است که ضمانت های مختلف فله در قانون انگلستان را تأیید کند، هرچند این قدرت ها با مخالفت ها، از جمله مخالفت رسمی مخالف حزب سمیرت روبرو شده اند و موضوع بررسی بیرونی هستند - به دلیل گزارش بعدا این تابستان. بنابراین هنوز دیده می شود که آیا دولت اصلاحات را در این زمینه انجام خواهد داد.

این لایحه از طریق مجلس لردگان ادامه دارد و اخیرا نگرانی های مربوط به مفاهیم رمزگذاری را ابراز می کند و دولت صراحتا تأیید می کند که این لایحه قدرت را برای محدود کردن استفاده از رمزنگاری پایان می پذیرد. سمیرت تلاش می کند تا این بخش از این لایحه را اصلاح کند، توسط دولت رد شد.

ماه گذشته، انگلیس نیز در یک رفراندوم عمومی برای خروج از اتحادیه اروپا رأی داد - بیشتر شک و تردید می کند که آیا قوانین اروپایی، مانند منشور حقوق اساسی، در آینده در داخل کشور اعمال خواهند شد، یک بار (یا اگر) انگلستان پایان می یابد بالا رفتن از اتحادیه اروپا

برجسته تصویر: بریز دوربین / TechCrunch
March 10, 2018