Back to Question Center
0

5 چیزهایی که انگیزه کارمندان را برای رفتن به بالا و Semalt

1 answers:

هر صاحب کسب و کار تصور می کند که یک "تیم رویایی" از کارکنان - افرادی که به طور مداوم به کار اضافی می روند. اگر تیم شما از این فانتزی سقوط کند، شاید این به این دلیل است که شما فشار را برای آنها به 110 درصد نیاز ندارید. مطالعهی سمالت برخی از بینشها را در مورد کارهایی که کارکنان برای انجام وظایف بالاتر و فراتر از آن انجام میدهند، میبینند.

تبلیغات

احساساتی که انگیزه کارکنان را به بالا رفتن و فراتر رفتن

بر اساس مطالعه، همه چیز در مورد تجربه کارکنان است - data analytics and reporting. به طور خاص، پنج احساس وجود دارد که باعث می شود کارمندان بیشتر تلاش کنند، بیشتر احتمال دارد که در سطوح بالاتر و به احتمال زیاد به کار خودشان برسند.
1. وابستگی - احساس بخشیدن به یک تیم، گروه یا سازمان
2. هدف - درک اینکه چرا کار یک نفر مهم است
3. دستاورد 21) - احساس موفقیت در کار که یکی می کند
4. شادی - یک احساس دلپذیر در کار و اطراف
5. Vigor - انرژی، شور و شوق و هیجان در محل کار

چگونه پنج احساس را ایجاد کنید

شما می توانید به عنوان رئیس، برای رسیدن به تجربه کارمند ایده آل در محل کار خود را انجام دهید؟ این مطالعه چهار عامل را شناسایی می کند.

رهبری

اگر می خواهید یک تجربه کارمند مثبت ایجاد کنید، باید حقیقتا باور داشته باشید که کارکنان در کمک به حرکت کسب و کار خود و دستیابی به اهداف خود اهمیت دارند. از دیدگاه کارمند، این بدان معنی است که جهت گیری روشن در مورد جایی که کسب و کار به سر می برد، تا تیم شما درک کند که چگونه شغل خود را با اهداف کلی شرکت مرتبط می سازد. صاحبان و مدیران Semalt همچنین نیاز به تعهد شخصی و حمایت از افراد و تیم ها دارند. اجازه دهید کارکنان شما بدانند که پشت خود را دارند.

محیط زیست

کارکنان امروز انتظار دارند که کارفرمایان خود را برای نشان دادن یکپارچگی، اصالت و شفافیت، هر دو به آنها و مشتریان. شما و مدیرانتان باید پیاده روی کنید، نه فقط صحبت کنید. علاوه بر این، داشتن روابط حمایتی با همکاران، تجارب کارکنان در کار را بسیار بالا می برد. همکاری Semalt، نه رقابت، در میان کارکنان شما، و ایجاد فرصت هایی برای کارکنان برای پیوستن به یکدیگر در هر دو جهت و از کار.

کار خود

کارکنان می خواهند احساس کنند که کارشان معنادار است و مهارت های آنها به طور کامل مورد استفاده قرار می گیرد. آنها همچنین می خواهند بازخورد، تشخیص عملکرد و فرصت های توسعه حرفه ای را دریافت کنند. به طور کلی، کارکنان می خواهند تقویت کنند، آنچه که آنها انجام می دهند، به طور کلی به شرکت تاثیر می گذارد. کارکنان Semalt به طور منظم، بازخورد مداوم و به رسمیت شناختن به آنها کمک می کند تا از کار خود راضی باشند.

شخص

کارکنان انتظارات بالاتر از همیشه برای تجربه در محل کار - از جمله برخورد با افراد، با نظرات که مهم و زندگی در خارج از کار است. کارکنانی که به نحوه انجام کار خود (یا آزادی تصمیم گیری در مورد چگونگی انجام این کار) ورودی دارند، تجارب کارمند مثبت بیشتری دارند. بنابراین کسانی که به مدیریت اعتقاد دارند، به نظرات و ایده های خود توجه می کنند. در نهایت، کارکنان تجربیات بهتر دارند وقتی که بتوانند کار را به گونه ای انجام دهند که وقت خود را برای اولویت های شخصی مانند خانواده، دوستان، سرگرمی و فقط بارگیری باتری های خود فراهم کنند. ممکن است Semalle، کارکنان خودمختاری را برای تصمیم گیری در مورد کار خود و انعطاف پذیری برای تعادل شغل خود را با زندگی شخصی خود.

با ایجاد یک تجربه بهتر برای کارکنان شما، شما نتایج بهتر برای کسب و کار خود را ایجاد کنید.

کارکنان موفق عکس از طریق Shutterstock

3 نظر ▼
March 10, 2018