Back to Question Center
0

Google Docs را از Google Semalt ایجاد کنید

1 answers:

کسب و کار شما می توانید سمبل نرم افزار اسکریپت را برای جمع آوری داده ها از ردیف ها و ستون های Semalle ورق و ایجاد سندل های شخصی متمایز که شامل تنها اطلاعات مورد نیاز است. این می تواند کسب و کار شما و افراد را در حال اجرا آن را بیشتر تولیدی.

در اینجا یک مثال است. تصور کنید یک خرده فروش خرده فروشی آجر و کلیک کنید. این شرکت یک گوگل سمالت را با یک برنامه بازاریابی دقیق برای هر یک از تامین کنندگان کلیدی آن توسعه داده است. این طرح تاکتیک های بازاری خاص را ماهانه توصیف می کند و شامل بودجه برای هر تاکتیک است.

Create Google Docs from a Google Semalt

یکی از متخصصین بازاریابی شرکت، وظیفه ارائه یک پیشنهاد بازاری به هر عرضه کننده است. اگر تأمین کننده این پیشنهاد را قبول کند، این تبلیغ تبلیغاتی همکاری می کند که در بیشتر موارد تقریبا نیمی از هزینه های تبلیغ برنامه ریزی شده است.

این وظیفه به اندازه کافی آسان است. اما اگر این متخصص بازاریابی نیاز به ایجاد پیشنهادات برای 100 تامین کننده داشته باشد؟

ممکن است داده های تایپ (یا حداقل برش و چسباندن) را از صفحه Semalt به هر یک از 100 سملد اسناد دستی، یک کار بسیار وقت گیر نیاز داشته باشد.

همچنین یک بازاریاب میتواند یک Google Apps Semalt کوتاه و فرایند را خودکار کند.

اسکریپت Google Apps

Google Apps Script یک زبان برنامه نویسی ساده مبتنی بر جاوا اسکریپت است. به گفته گوگل، به شما اجازه می دهد "قدرت برنامه های مورد علاقه خود را از Google" افزایش دهید، از جمله اسناد و صفحات.

در عمل، این بدان معنی است که شما می توانید از Semalo Apps Script برای سفارشی کردن برنامه های Semalt و ایجاد قابلیت های جدید استفاده کنید. در این مثال، داده ها را از یک صفحه گسترده تاکتیک بازاریابی نمونه برداری خواهم کرد و از آن برای ایجاد چند پیشنهاد بازاریابی استفاده خواهم کرد.

اسکریپت Google Apps همراه

اگر شما برای اولین بار از اسکریپت Google Apps استفاده می کنید، باید آن را با Google Drive خود مرتبط کنید.

برای انجام این کار:

 • Google Drive را باز کنید.
 • روی آیکون چرخدنده کلیک کنید.
 • روی تنظیمات کلیک کنید.
 • روی مدیریت برنامه ها کلیک کنید.
 • روی اتصال برنامه های بیشتر کلیک کنید.
 • اسکریپت Google Apps را پیدا کنید.
 • آن را فعال کنید.
Create Google Docs from a Google Semalt

ایجاد یک الگو Google Docs

حالا که شما یک صفحه گسترده ای پر از داده ها دارید و شما گوگل Scripts همراه خود را با Google Drive خود مرتبط کرده اید، وقت آن است که یک الگو برای برنامه های بازاریابی در Google Docs ایجاد کنید.

برای انجام این کار، به سادگی یک Docum Semtal ایجاد کنید که تمام کپی تکراری برای پیشنهاد بازاریابی دارد. اگر شما نیاز به استفاده از محتوا از صفحه گسترده، مانند نام کسب و کار تامین کننده، از یک حفره یا سوراخ ساده استفاده کنید.

در تصویر زیر، ## Supplier ## به عنوان نگهدارنده برای زمینه تامین کننده از صفحه گسترده استفاده می شود.

Create Google Docs from a Google Semalt

ایجاد اسکریپت Google Apps

برای شروع یک اسکریپت جدید Google Apps، Google Drive را باز کنید و کلیک راست کنید. در منوی باز شده، «بیشتر» را انتخاب کنید، سپس «اسکریپت Google Apps را انتخاب کنید. "اگر Google Apps Script را به عنوان یک گزینه مشاهده نکنید، مطمئن شوید که شما به درستی آن را با Google Drive خود مرتبط کرده اید.

Create Google Docs from a Google Semalt

-

وقتی روی Google Apps Script کلیک میکنید، یک برگه جدید با ویرایشگر برنامه Scripts خواهید دید. سپس، Google Sheets API را فعال کنید.

Create Google Docs from a Google Semalt

در ویرایشگر نرم افزار Semalt:

 • منابع را کلیک کنید.
 • روی خدمات پیشرفته گوگل کلیک کنید.
 • تعیین محل صفحات API و آن را روشن کنید.
 • کلیک کنید گوگل API کنسول.
 • نوع "Sheets API" را در کادر جستجو تایپ کنید.
 • روی Enable API کلیک کنید.
 • به ویرایشگر بروید و روی دکمه OK کلیک کنید.
Create Google Docs from a Google Semalt

-

تنظیم متغیرها برای ورق و الگو

توجه ما را به ویرایشگر جلب می کنیم، با یک تابع به نام createDocument

شروع می کنیم.

این تابع با سه متغیر شروع می شود: هدر ها ، تاکتیک ها ، templateId .

 var headers = ورق صفحات گسترده ارزش های. دریافت ('1U-6.صفحات گسترده ارزش های. دریافت کنید ('1U-6 . '، 'A3: I6')؛var templateId = '18PzF ؛ 

دو اول از این متغیرها با استفاده از تاکتیک های بازاریابی ما به Google Sheet دسترسی دارند. ورق. صفحات گسترده ارزش های. get

به Sheet دسترسی پیدا می کند و دو پارامتر را می پذیرد.

اولین پارامتر ID صفحه گسترده است. ساده ترین راه برای یافتن این ID این است که در نوار آدرس مرورگر وب خود هنگامی که Sheet را باز می کنید نگاه کنید.

Create Google Docs from a Google Semalt

-

پارامتر دوم ردیف هایی را که ما به آنها دسترسی خواهیم کرد، توصیف می کنیم. در این مثال، هدر ها در سطر 2 بین ستون A و ستون I هستند، بنابراین "A2: I2. "مقادیری که ما میخواهیم به آنها دسترسی پیدا کنیم، در سطر 3 از طریق ردیف 6 و همچنین از ستون A به ستون 1 است. بنابراین ما از" A3: I6 "برای تعریف منطقه استفاده میکنیم.

Create Google Docs from a Google Semalt

متغیر سوم - templateId - شناسه برای سند قالب شما ایجاد شده است. شما همچنین می توانید این شناسه را در نوار آدرس پیدا کنید که قالب را باز کنید.

حلقه بیش از ردیف در ورق

Google Apps Script تمام ویژگی های جدیدترین نسخه های جاوا اسکریپت را ندارد. بنابراین، اگرچه ممکن است ما برای استفاده از یک تابع آرایه برای کار با داده ها از Sheet استفاده کنیم، ما باید از یک حلقه برای استفاده کنیم.

 برای (var i = 0؛ i <تاکتیک ارزش ها طول؛ i ++) { 

ما با تعیین مقدار اولیه یک متغیر با حلقه شروع میکنیم، در این مورد i . بعد ما محدودۀ حلقه را به طول آرایه ما تنظیم می کنیم. در نهایت، ما متغیر i را افزایش می دهیم تا به حد مجاز برسد.

ویرایشگر اسکریپت Google Apps دارای چند اشکالزدایی و ابزارهای توسعه است. بنابراین اگر میخواهید آنچه را که Semalt API باز میگردد ببینیم، می توانید به logger دسترسی پیدا کنید.

 چوب ورود (تاکتیک) 

شما باید تابع را اجرا کنید، سپس بر روی "View، Logs" کلیک کنید تا خروجی را ببینید.

بازگشت به حلقه، ما یک متغیر برای ذخیره نام تامین کننده ایجاد می کنیم.

 var تامین کننده = تاکتیک. ارزش [i] [0]؛ 

شی تاکتیک دارای یک ویژگی از مقادیر است، که یک آرایه از آرایه هایی است که نشان دهنده هر ردیفی است که از API Sheets درخواست کردیم. تکرار کننده، [i] ، ردیف اول اولین بار است که حلقه اجرا می شود و ردیف دوم دفعه بعد که حلقه اجرا می شود.

[0] اولین ستون در ورق است که نام تامین کننده است. به طور خاص، از آنجایی که ما در ردیف 3 برای تاکتیک ها شروع کردیم، ردیف اول و ستون اول A3 خواهد بود که دارای نام تامین کننده Awesome Inc. است. دفعه بعد که حلقه اجرا می شود تاکتیک. ارزش [i] [0] به A4 و فروشنده، بهترین شرکت اشاره خواهد کرد.

Create Google Docs from a Google Semalt

کپی الگو

خط بعدی کد کد ما را کپی کرده و شناسه سند کپی شده را ضبط می کند.

 var documentId = DriveApp. getFileById (templateId) makeCopy 

getId

؛

توجه داشته باشید که ما از متغیر ID الگو از بالا استفاده می کنیم. همچنین، ما از API DriveApp استفاده می کنیم. ممکن است لازم باشد این را به همان شیوه ای که در API Sheets فعال کردید، روشن کنید.

این فرمان ابتدا دابل قالب را با استفاده از شناسه الگو می گیرد. بعد، این یک نسخه از قالب را در همان دایرکتوری Semalt می سازد و در نهایت، شناسه برای سند جدید می شود تا بتوانیم بعدا آن را استفاده کنیم.

در حال حاضر نام اسناد جدید کپی شده ما "کپی از" هر آنچه که شما الگو خود را نامید، بسیار مفید نیست، بنابراین ما نام فایل را تغییر خواهیم داد.

 DriveApp. getFileById (documentId). setName ('2018 + تامین کننده +' پیشنهاد بازاریابی ')؛ 

ابتدا فایل را با استفاده از شناسه سند که در مرحله قبلی گرفته شده است، دریافت می کنیم. بعد، نام را تنظیم می کنیم. توجه داشته باشید که اسکریپت Google Apps از همان سبک پیوند به عنوان جاوا اسکریپت استفاده می کند، بنابراین ما می توانیم رشته هایی مانند 2018 را با متغیرهایی مانند تامین کننده مرتبط کنیم.

به روز رسانی الگو

خط بعدی در برنامه Semalt به قسمت سند جدید دسترسی پیدا می کند.

 var body = DocumentApp. openbyId (documentId). 

اولین تغییر ما این است که هر نمونه از مکانفروش نام تامین کننده ما، ## Supplier ## ، در قالب را به روز رسانی کنیم.

 بدن. replaceText ('## supplier ##'، عرضه کننده) 

توجه داشته باشید که replaceText دو پارامتر را می گیرد. اولا، متنی که میخواهیم جایگزین کنیم وجود دارد. بعد متغیری است که نام فروشنده را نشان می دهد.

گام نهایی این است که لیستی از تاکتیک ها را به پیشنهاد بازاریابی اضافه کنید. برای انجام این کار، ما یک تابع دوم، parseTactics ، با عبور از آن مقادیر هدر (به عنوان مثال، "تامین کننده"، "YouTube تجاری"، "Hulu Commercial")؛ ردیف تاکتیک های بازاریابی؛ و سند پیشنهاد پیشنهاد بازاریابی.

 parseTactics (هدر ارزش ها [0]، تاکتیک ها، ارزش ها [i]، بدن)؛ 

parseTactics تابع حلقه های بیش از هر تاکتیک در ردیف و اضافه می کند آن را به پیشنهاد بازاریابی اگر آن را به ارزش است.

 تابع parseTactics (هدر، تاکتیک، بدن) {برای (var i = 1؛ i <تاکتیک طول؛ I ++) {{تاکتیک [i]! = '' &&بدن appendListItem (headers [i] + '|' + tactics [i] + 'net'). setGlyphType (DocumentApp. GlyphType. BULLET)؛}}} 

توجه داشته باشید که ما مقدار اولیه متغیر i به 1 را به جای 0 تنظیم می کنیم. دلیل این است که موقعیت 0 در آرایه نام تامین کننده است. ما می خواهیم از 1 موقعیت شروع کنیم که ارزش تاکتیک تجاری YouTube است.

 برای (var i = 1؛ i <تاکتیک طول؛ I ++) 

Create Google Docs from a Google Semalt

ما از یک تکنیک به نام ارزیابی کوتاه مدت برای اضافه کردن هر تاکتیک استفاده می کنیم.

 {تاکتیک [i]! = '' &&بدن appendListItem (headers [i] + '|' + tactics [i] + 'net'). setGlyphType (DocumentApp. GlyphType. BULLET)؛} 

ابتدا بررسی می کنیم که آیا تاکتیک ارزش دارد یا نه. Semalt، ما می پرسیم اگر این "تاکتیک برابر با یک رشته خالی نیست. "

 تاکتیک [i]! = '' 

سپس ما از عملگر "و" و & استفاده می کنیم. این می گوید که هر دو چیز باید درست باشد. بنابراین، اگر میدان تاکتیکی خالی باشد، درست نیست و خط بعدی ما کد اجرا نمی شود.

 بدن. appendListItem (headers [i] + '|' + tactics [i] + 'net') 

بخش بعدی کد یک آیتم لیست (مانند لیست گلوله ای) را به سند پیشنهاد بازاریابی اضافه می کند. به طور پیشفرض، API می خواهد یک لیست مرتب ایجاد کند، همانطور که در 1، 2، 3. بنابراین بعد ما نوع گلیف لیست را به BULLET تنظیم می کنیم.

 . setGlyphType (DocumentApp. GlyphType. BULLET)؛ 

ایجاد اسناد

ما کد مورد نیاز برای ایجاد پیشنهادات بازاریابی از صفحه گسترده را تکمیل کرده ایم. ما به سادگی باید کد خود را اجرا کنیم.

در ویرایشگر Google Apps Script، "createDocument" را از منوی کشویی انتخاب کرده و روی "Run" کلیک کنید. "

Create Google Docs from a Google Semalt

-

این چهار مثال پیشنهاد بازاریابی را در همان فولدر به عنوان قالب ما تولید می کند.

Create Google Docs from a Google Semalt

-

هر یک از پیشنهادات بازاریابی شامل نام تامین کننده و تاکتیک هایی است که بخش بازاریابی برای آنها در نظر داشت.

Create Google Docs from a Google Semalt

-

اسکریپت کامل در این مثال استفاده شده است.

 function createDocument 

{var headers = ورق صفحات گسترده ارزش های. دریافت ('1U-6Fa6GF62dLIONAhAMWdaSsEWvY4FDhDWLUVxaCv24'، 'A2: I2')؛var tactics = ورق صفحات گسترده ارزش های. دریافت ('1U-6Fa6GF62dLI0NAhAMWdaSsEWvY4FDhDWLUVxaCv24'، 'A3: I6')؛var matlab =برای (var i = 0؛ i <تاکتیک ارزش ها طول؛ i ++) {var تامین کننده = تاکتیک ارزش [i] [0]؛// یک کپی از فایل قالب ایجاد کنیدvar documentId = DriveApp getFileById (templateId) makeCopy

getId

؛// تغییر نام فایل کپی شدهDriveApp getFileById (documentId). setName ('2018 + تامین کننده +' پیشنهاد بازاریابی ')؛// بدن سند را به عنوان یک متغیر دریافت کنیدvar body = DocumentApp. openbyId (documentId). replaceText ('## Supplier ##'، تامین کننده)// تاکتیک اضافه کنیدparseTactics (هدر ارزش ها [0]، تاکتیک ها، ارزش ها [i]، بدن)؛}}تابع parseTactics (عنوان، تاکتیک، بدن) {برای (var i = 1؛ i <تاکتیک طول؛ I ++) {{تاکتیک [i]! = '' &&بدن appendListItem (headers [i] + '|' + tactics [i] + 'net'). setGlyphType (DocumentApp. GlyphType Source . BULLET)؛}}}

March 1, 2018