Back to Question Center
0

شماره شناسه محصول آمازون چیست؟

1 answers:

به عنوان یک فروشنده آمازون، باید آگاه باشید که هر محصول در آمازون شماره شناسایی آن دارد. شناسه محصولات می تواند برای ایجاد صفحات و لیست محصولات جدید استفاده شود. بسیاری از دسته های آمازون UPC های خاص خود را دارند. تنها تولید کننده قانونی UPC های آمازون که در سطح جهانی وجود دارد GS1 (استاندارد جهانی 1) است. این شرکت استانداردهای جهانی را برای بارکد زنجیره عرضه فراهم می کند - grain elevator safety. استاندارد جهانی 1 هر مورد را در آمازون با شماره شماره تجارت جهانی منتشر می کند.

برای پیروی از الزامات GS1، شما باید به نوع محصول مورد نظر خود را در خرده فروشی، کیفیت داده های محصول خود و الزامات خاص برای فروش در آن دسته بندی محصول حساب کنید.

در این مقاله، ما نقش GTIN ها و UPC ها را برای ارتقاء محصول شما در پلت فرم تجاری آمازون توضیح خواهیم داد.

با این حال، قبل از هرگونه ادامه، من باید توجه داشته باشم که آمازون شروع به بررسی کدهای UPC اختصاص داده شده به ASIN های مختلف در بازار خود را در برابر پایگاه داده GS1. این می تواند به این معنی باشد که هر فروشنده بدون کدهای معتبر UPC می تواند از نتایج جستجو آمازون حذف شود.

کدهای UPC آمازون: آنها چه هستند و چرا ما به آنها نیاز داریم؟

کد UPC نماد بارکد است که به طور منحصر به فرد برای هر مورد تجارت اختصاص داده شده است. به طور گسترده در ایالات متحده، انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزیلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان استفاده می شود. این شامل 12 رقم عددی است که پیشوند شرکت UPC، مرجع مورد و رقم چک را نشان می دهد. شماره های اول اول که توسط GS1 به صاحبان نام تجاری مشخص شده اختصاص داده شده اند، باید محصولات را با علامت UPC علامت گذاری کنند.

پنج رقم بعدی برای نشان دادن مرجع مورد استفاده است. آنها توسط صاحب نام تجاری برای ارجاع به یک مورد خاص اختصاص داده شده اند.

و آخرین رقم رقم چک است. این یک رقم محاسبه شده بر اساس محاسبه رقم MOD از رقم قبلی است.

کد UPC می تواند از دو نوع UPC-A و UPC-E باشد. تفاوت این است که کد UPC-E کوتاه تر است و صفر را سرکوب می کند. این بدان معنی است که 0 در داخل بارکد، فقط در داخل GTIN مرتبط نیست.

ASIN (شماره شناسایی استاندارد آمازون) چیست؟

شماره شناسایی استاندارد آمازون برای شناسایی اقلام در آمازون استفاده می شود. آنها از بلوک های منحصر به فرد از 10 حروف و اعداد تشکیل شده است. کد ASIN برای مورد مورد نیاز شما می توانید در صفحه اطلاعات محصولات آمازون پیدا کنید. لازم به ذکر است که برای کتابهای آمازون از بارکد ISBN استفاده می کند. شماره شناسه استاندارد برای کتابها به عنوان ISBN یکسان است. با این حال، برای تمام موارد دیگر، شماره استاندارد جدید ایجاد می شود وقتی که آیتم به کاتالوگ آمازون آپلود می شود.

کد ASIN مورد بر روی صفحه جزئیات محصول در میان جزئیات دیگر محصول مانند رنگ، اندازه، و غیره قرار می گیرد. این کد را می توان برای جستجو در محصولات در کاتالوگ آمازون استفاده می شود. با تایپ یک کد مشخص ASIN یا ISBN در جعبه جستجوی آمازون، نتایج جستجو مورد نیاز را با این کد (در شرایطی که یک محصول در فهرست ذکر شده است) دریافت خواهید کرد.

December 6, 2017